Sztuka&Design

Wszystko zaczyna się od podstawowej potrzeby tworzenia - niekoniecznie piękna lecz z całą pewnością jakości
Archiwum kategorii KATALOGI i KSIĄŻKI
BRUMBA

BRUMBA

JEDNOŚĆ SŁOWA Z PRZESTRZENIĄ ZAPISU. CYKL WYDAWNICTW LIBERACKICH UNITY OF WORDS AND A WRITING SPACE. A SERIES OF LIBERATURE PUBLICATIONS Loading…
Nadmiar i Brak

Nadmiar i Brak

Projekt: ARTE BUENA na zlecenie ASP we Wrocławiu pod redakcją Łukasza Huculaka i Bartłomieja Skowrona. Druk: Wrocławska Drukarnia Naukowa PAN.  
Dominika Kowalewska "EUGENIUSZ GEPPERT – W NIERZECZYWISTOŚĆ"

Dominika Kowalewska „EUGENIUSZ GEPPERT – W NIERZECZYWISTOŚĆ”

Projekt: ARTE BUENA na zlecenie OKiSu we Wrocławiu. Książka autorstwa Dominiki Kowalewskiej poświęcona jest twórczości Eugeniusza Gepperta po 1945 roku. Druk: Moś & Łuczak, Poznań.  
Bruno Schulz – Klisza Werk – Transgresiones

Bruno Schulz – Klisza Werk – Transgresiones

Projekt powstał na zlecenie Ośrodka Kultury i Sztuki we Wrocławiu, redakcja Lidia Głuchowska. Druk: Moś & Łuczak, Poznań. Książka towarzyszyła wystawie o tym samym tytule.  
Katalog Ewy Rossano – La Planete Cristal

Katalog Ewy Rossano – La Planete Cristal

Wystawa prac w l’OCDE w Paryżu Projekt: ARTE BUENA, Wydawca: Stałe Przedstawicielstwo Rzeczpospolitej Polskiej przy OECD, druk: PANDA Wrocław
Album SAB | Silesia Art Biennale | outside in inside out

Album SAB | Silesia Art Biennale | outside in inside out

Projekt albumu I Biennale Sztuki Wspólczesnej na Dolnym Śląsku Projekt: ARTE BUENA, Wydawca: OKiS, druk: Drukarnia Moś i Łuczak
Katalog Znad Dunaju, Wełtawy i Wisły. Medalierzy i ich dzieła, XI edycja wystawy medalierskiej

Katalog Znad Dunaju, Wełtawy i Wisły. Medalierzy i ich dzieła, XI edycja wystawy medalierskiej

Projekt: ARTE BUENA, Wydawca: OKiS, druk: Drukarnia Moś i Łuczak
Wobec Miejsca i Czasu... III – projekt katalogu, plakatu i zaproszenia

Wobec Miejsca i Czasu… III – projekt katalogu, plakatu i zaproszenia

Na zlecenie ZPAF powstał projekt i realizacja materiałów promocyjnych wystawy poplenerowej, która odbyła się w Zamku Książ. Tytuł wystawy i katalogu: „Wobec Miejsca i Czasu… III. Tożsamość Subiektywna”.
"Dwie Tradycje" katalog poplenerowy

„Dwie Tradycje” katalog poplenerowy

Katalog „Dwie Tradycje” został wydany w 2006 jako dokumentacja pleneru i wystawy artystów-fotografików z krajów Grupy Wyszehradzkiej.
Katalog "początekoniec" Stanisława Dróżdża

Katalog „początekoniec” Stanisława Dróżdża

Prace nad wystawą i katalogiem Stanisława Dróżdża rozpoczęłam w marcu 2009 r. razem z kuratorem wystaw – Elżbietą Łubowicz.  Na zlecenie Ośrodka Kultury i Sztuki powstała polska i niemiecka wersja obszernego katalogu prac z lat 1967-2007.  Miałam również przyjemność w przygotowywaniu graficznym prac pokazywanych na ekspozycjach w kraju i za granicą.  
Natalia LL "OPERA OMNIA"

Natalia LL „OPERA OMNIA”

Jest to jeden z najciekawszych i najlepszych projektów przy jakim miałam okazję pracować na zlecenie Ośrodka Kultury i Sztuki we Wrocławiu. „OPERA OMNIA” Natalii Lach Lachowicz jest pozycją przygotowaną przy pełnej współpracy z autorką dzieł i redakcją pod kierunkiem Adama Soboty.
AMERYKAŃSKIE METAFORY - katalog fotografii

AMERYKAŃSKIE METAFORY – katalog fotografii

Górnośląskie Centrum Kultury w Katowicach i Galeria „Pusta” z kuratorem Jakubem Byrczkiem zorganizowała wystawę fotografii amerykańskich artystów-fotografików. Powstał również katalog mojego projektu prezentowany poniżej. Autorką wyśmienitych tekstów jest Joanna Turek.